Policie šetřila krádeže ve statku, spojitost může být i s vykrádáním domů

Autor: administrator <thordej(at)seznam.cz>, Téma: Informace, Vydáno dne: 25. 10. 2010

Zloději vykrádali statek v Květnici

Policie ČR spolu s kriminálkou dnes šetřila krádeže ve statku. Vyšetřovatelé připustili možnou spojitost pachatelů krádeží ve statku s krádežemi zejména barevných kovů z našich domů. Kdo máte jakoukoliv fotografii podezřelých osob, vozidel či jenom registrační značky v okolí statku, pošlete nám je, nebo alespoň informaci e-mailem. Nejpozději do čtvrteční půlnoci 28.10. Poté předáme souhrnné informace policii. Loupeživé nájezdy hordy zlodějů kovů na statek probíhaly v posledních asi 4 týdnech. Naposledy jsme o tom informovali starostu Rathouského 11.10., s tím, aby neprodleně informoval majitele objektu firmu Fadesa Česko s.r.o. Avšak ani toto nebylo dostatečné, aby si majitel objekt zabezpečil alespoň zámky s řetězem. Zloději tak mohli nakradené věci odvážet auty s přívěsnými vozíky jižní bránou, která byla více než 3 týdny zcela otevřena.

Zloději kradli v Květnici měděné svody k okapům

Pohyb těchto pachatelů v objektu statku a jejich kriminální činnost mohla souviset i s krádežemi měděných svodů z okapů u našich rodinných domů. Tuto tezi připustili i vyšetřovatelé krádeží ve statku. Je otázkou, proč současný majitel objektu statku reagoval na výzvu k zabezpečení objektu až tak opožděně.

Vyzýváme občany, kteří mají fotografie, videozáznamy, či poznamenané registrační značky podezřelých vozidel, aby nám je zaslali, nejpozději do čtvrtka 28.10. do půlnoci. Může to pomoci při dopadení pachatelů a snížení kriminality v naší obci.