Poznatky z vykradených domů v Květnici

Autor: administrator <thordej(at)seznam.cz>, Téma: Informace, Vydáno dne: 07. 10. 2010

Zloději v Květnici

Jak již jsme psali v dnešní ranní informaci, v Květnici řádí zloději. Již evidujeme 8 případů, ozvěte se tímto formulářem, pokud i u Vás došlo byť k pokusu o vloupání. Shromážděné informace poskytneme hromadně kriminalistům. (S Vašimi osobními údaji (adresa, nacionále) bude nakládáno v souladu ze zákonem č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů a budou výlučně poskytnuty vyšetřovateli předmětné trestné činnosti v Květnici).

V minulých dnech si lidé všimli že zde projíždělo podezřelé vozidlo - tipaři. V noci ze všerejška na dnešek došlo na několika místech k poničení dveří, v jednom případě se dostali i přes bezpečnostní dveře dovnitř, ale byli vyrušeni a zřejmě si všimli aktivního zabezpečovacího zařízení. V jednom případě došlo k totálnímu vykradení celého přízemí domu (v Devětsilové ulici), paní uvádí "Ukradli vše co se dalo + i pánské věci, boty, jídlo...". Majitelé zatím spali v prvním patře. K jednomu případu došlo ještě dnes v poledne, kdy se pokoušeli zloději dostat do domu přes vchodové dveře, které poničili. Jeden z obyvatel domu spal!

Vážení, máme tu co do činění s organizovaným gangem. Pachatelů musí být víc a znají i slabiny plastových bezpečnostních dveří. Zajistěte si vstupní dveře, uzamkněte na dva západy, nenechávejte dveře s koulí zaklapnuté ani přes den, kdy třeba spíte. Pokud máte zabezpečovací zařízení s možností zajistit část domu (např. garáž + přízemí), používejte jej. Pořiďte si bezpečnostní kameru, vnímejte osoby a vozidla které se pohybují podezřele. V případě pochybností je vyfoťte, u vozidel vč. registrační značky. Policie může vozidla při důvodném podezření prověřit v registru.