Přerušení dodávky elektřiny, zítra 1.7.2010

Autor: administrator <thordej(at)seznam.cz>, Téma: Informace, Vydáno dne: 30. 06. 2010

Zítra, dne 1.7.2010 dojde k plánovanému přerušení dodávky elektřiny v době od 8:00 do 16:00, dle sdělení ČEZ Distribuce na celém území obce Květnice.

Přerušení dodávky elektřiny, zítra 1.7.2010


Je třeba si dát pozor zejména u spotřebičů, které jsou zapnuty a pokud nebudete doma při spuštění elektřiny se zapnou (žehličky, čerpadla apod). Vypněte raději tyto spotřebiče při odchodu z domu.

Další nemilá věc je ta, že nebude fungovat např. ČOV (pokud provozovatel nezajistí elektrocentrálu). I v domácnostech nepoběží zařízení, u kterých je nutné nepřerušitelné napájení (čerpadla solárních zařízení, krbů apod.) Pro tato zařízení je třeba zajistit záložní napájení elektrocentrálou či UPS s dostatečnou kapacitou na vyhlášených 8 hodin výpadku.

Nejlépe je síťově odpojit všechny spotřebiče které jsou jinak trvale připojeny (televizory, DVD rekordéry, mikrovlnky...) Stačí je jednoduše vytáhnout ze zásuvky, u počítačů s kolébkovým vypínačem vypnout tento. Při zapínání celé sítě může dojít vlivem indukčních zátěží k napěťovým špičkám a pokud nemáte zařazenu přepěťovou ochranu, mohlo by dojít k nevratnému poškození přístrojů.