Dopravní nehoda v Květnici III 8.6.2010

Autor: administrator <thordej(at)seznam.cz>, Téma: Informace, Vydáno dne: 08. 06. 2010

Havárie v Květnici III 8.6.2010

Dnes po 13. hodině došlo v Květnici III k havárii cyklisty, konkrétně na hlavní komunikaci v místě zpomalovacího prahu u háječku pod navážkou. Zasahovaly 2 vozy rychlé záchranné pomoci a helikoptéra.Zástavba jižně od Květnice III

Dle dosavadních informací cyklista nezvládl řízení a naboural, cizí zavinění zatím není prokázáno. Vzhledem na podezření poranění páteře byl nakonec cyklista převezen leteckou záchrannou službou na ARO Vinohradské nemocnice.

Omezení rychlosti na této komunikaci na 30 km/h (jako v celé obci) je jak se zdá málo účinné. Řidiči, zejména cizí, omezení rychlosti nerespektují a nepomohly ani zpomalovací retardéry. Ty by musely být v oblasti mezi Květnicí III, čističkou a obytnou zónou Za Mlýnem nejméně každých 50 m, což je samozřejmě nesmysl. Právě zpomalovací retardér byl zdá se pro cyklistu osudný.

Na snadě je však další zamyšlení. Po této komunikaci projíždí denně množství maminek s kočárky, cyklisté na kolech, chodci. Těsně je míjejí rychle projíždějící vozidla, pokud projíždí autobus, s druhým nákladním autem se nevyhne. Celý úsek je značně nebezpečný. Nemohlo se to nějak vyřešit?

Hlavní komunikace mezi K a KIII bez chodníku

Ano, při projednávání územního rozhodnutí mohla dát obec podmínku stavební firmě HLC Real, která v lokalitě staví stovky domů, aby vybudovala podél této komunikace chodník. Zastupitelka Štrosová toto dokonce navrhovala, avšak starosta obce "pustil" územní rozhodnutí bez připomínek a stejně tak bez podmínky pro výstavbu chodníku sám podepsal smlouvu o spolupráci obce s touto firmou.

Co hodláte pane starosto v této věci učinit pro lepší bezpečnost svých občanů, když jste v době podpisu smluv s developerem nevyužil této možnosti? Kde vezme obec finance na chodník? Budete čekat tak dlouho, až dojde ke kolizi některé maminky s kočárkem a automobilu?!!!!